Burcu Vurkaç
26
Cevap

Burcu Vurkaç

Pilates ve Yoga Eğitmeni

Burcu Vurkaç, Pilates eğitmenleri yetiştiren bir Pilates eğitmeni. Aynı zamanda yoga eğitmeni, astrolog, pazarlama uzmanı ve bir yazar. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu Vurkaç, kariyerini Turkcell’de pazarlama alanında devam ettirirken, radikal bir kararla hayatının yönünü değiştirdi.
2007 yılından beri astroloji, yoga, Pilates, meditasyon ve sağlıklı yaşam konularında eğitim ve danışmanlık veriyor. Çok farklı bir eğitim altyapısından geldiği için, bedenin çalışma dinamiklerini öğrenmek, farklı tarzlarda, farklı uygulamaları deneyimlemek için dünya çapında ustalardan sayısız eğitim aldı. Her tür Pilates metodu üzerine (Stott Pilates, Peak Pilates, Balanced Body, The Pilates Coach, Romano’s Pilates..) çalıştı. Vurkaç, bilgi birikimini Pilates Eğitmenlik Eğitimi programı kapsamında kullanıyor ve Pilates eğitmenleri yetiştiriyor. Burcu Vurkaç, astroloji uzmanlığını, dünyadaki en prestijli astroloji okulu olan İngiltere’deki Wales Üniversitesi’ne bağlı Astrolojik Çalışmalar Fakültesi’nden aldı. Bugün danışman astrolog olarak birebir yaptığı görüşmelerde, danışanlarının hayat yolunda yönlerini bulmalarına yardımcı oluyor. Tüm bunların yanı sıra astroloji eğitimleri veriyor, kişisel gelişim ve farkındalık seminerleri düzenliyor. 2011 yılında ‘Burcu ile Pilates‘ isimli TV Programını yapan Burcu, aynı zamanda yoga üzerine de uzmanlaştı. Astroloji uzmanlığı ile birleşen yoga uzmanlığı, Astro-Yoga disiplini sentezlemesini ve çok farklı deneyimler yaşatan dersler yaratmasını sağladı.
Geliştirdiği Astro-Yoga disiplini ile son derece ilgi gören Burcu Vurkaç, en çok satanlar listesinde uzun süre kalan ‘2013 Benim Yılım’ isimli kitabın da yazarı. 2014 yılında Nişantaşı’nda kendi stüdyosu BodyFit Türkiye’yi açtı.

Cevapladığı Sorular

123
Reklam