Candan Ünal
20
Cevap

Candan Ünal

İlişki Uzmanı

1974 yılında İstanbul’da doğan Candan Ünal, Yunus Emre Koleji’ni bitirdi, üniversitede Halkla İlişkiler okudu. Lise yıllarında müziğe başlayan sanatçı, şan ve piyano eğitimi alarak profesyonelliğe yönelik ilk adımını attı. 

1990 yılında sahne ile buluşan Ünal, 1992 yılında M.E.B ve Hürriyet Gazetesi’nin ortak düzenlediği yarışmada ‘Sular Aydınlanıyordu’ adlı tek kişilik oyunuyla Onur Ödülü’ne layık görüldü. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde sürdürdüğü eğitimi sırasında, güçlü sesi ve yorumu ile ön plana çıkan Candan Ünal, aldığı tiyatro eğitimiyle sesini birleştirerek sahne şovlarına başladı. Bu durum sanatçının müzikal ve tiyatro serüveninin de başlangıcı oldu. Müjdat Gezen’in yönettiği ‘Yedi Kocalı Hürmüz’, Haldun Dormen’in yönettiği ‘Bir Kış Öyküsü’ müzikallerinde rol aldı. 2003 yılında orkestra arkadaşlarıyla birlikte Müzikal Prodüksiyon adlı bir müzik&organizasyon şirketi kurdu. Böylece çok daha geniş kitlelere ulaşabilen sanatçı, organizasyonların aranan ismi haline geldi. 
Sahne performansıyla dikkat çeken Ünal, söz ve beste çalışmalarıyla da mesleki kariyerine yeni boyutlar kazandırdı. Candan Ünal müzik kariyerinin yanı sıra kadın-erkek ilişkileri üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

Cevapladığı Sorular

12
Reklam