Merve Polat
44
Cevap

Merve Polat

Pilates Eğitmeni

İstanbul'da doğdu. Dört yaşında klasik bale eğitimi almaya başladı. Kocaeli Belediye Konservatuarı Bale Bölümü’nü ve Royal Academy Of Dance' i (İngiltere Kraliyet Dans Akademisi) tamamladı . MEB'den aldığı diploma ile üç sene bir özel okulda bale, modern dans ve devinim öğretmeni olarak çalıştı. Ardından Judy Orlandella Ataman'dan Pilates ve anatomi üzerine eğitim aldı.

Pilates Method Alliance Pilates Matwork Level 1-2 & Reformer Level 1-2& Tower of Power& Props& Chair& Hamile Pilatesi sertifikalarını aldıktan sonra dans koordinatörlüğünü yaptığı bir sanat merkezinde ve bir fizik tedavi merkezinde bir yıl Pilates eğitmeni olarak çalıştı.

Tamamen yeni ve farklı bir sistem olan Gyrotonic'i ilk olarak Anadolu'ya getirdi. Ardından bir buçuk yıl Bağdat Caddesi’ndeki bir stüdyonun işletmeciliğini ve Pilates eğitmenliğini yaptıktan sonra daha profesyonel anlamda hizmet verebilmek ve Pilates, Gyrotonic ve Gyrokinesis'i gerçek anlamıyla yaşadığı semte tanıtabilmek için PilatesPlus' ı kurdu. Polestar Pilates'in kurucularından Fizyoterapist Alexander Bohlender, Judy Orlandella Ataman, Osteopath Silvia Frosali ve Paul Horvath'in bel ve boyun rahatsızlıkları, diz, kalça ve omuz eklemleri üzerine verdikleri özel seminerlere ve çalışmalara katılarak Gyrotonic ve Pilates’in terapötik yönünde kendini geliştirdi. Şu anda PilatesPlus'ta terapötik nedenlerle veya hamilelik egzersizi ve koçluğu için gelen ziyaretçileriyle yaptığı özel çalışmalarının dışında, grup Contrology ve Gyrokinesis dersleri de vermektedir. Her fırsatta tango ve flamenko yapmaya çalışan Polat, flow ve arial yoga hayranıdır.

Cevapladığı Sorular

Reklam