Teksen Çamlıbel
19
Cevap

Prof. Dr. Teksen Çamlıbel

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Prof. Dr. Teksen Çamlıbel, 1968 yılında Ankara Fen Lisesi’nden mezun oldu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni birincilikte bitirdi. Kadın hastalıkları ve doğum ihtisası için önce Johns Hopkins Hospital ve Medical College of Ohio’da bulundu.

İhtisas sonrası Jinekolojik Onkoloji (Kadın Kanserleri) üst ihtisasını 1979 -1981 yılları arasında Albany Medical College of New York’ta tamamladı. Aynı üniversitede yüksek ihtisas sonrası öğretim üyesi olarak çalıştı. Türkiye’ye döndükten hemen sonra Marmara Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kurdu. 1990 yılında International Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü, İstanbul’un ilk tüp bebek merkezini kurdu. 2000 yılında Kalamış Tıp ve Tüp Bebek Merkezi’ni, 2005 yılında da Jinemed Hospital ve Jinemed Tüp Bebek Merkezleri’ni hizmete açtı.

 Türkiye’de kadın sağlığı konusunda pek çok ilklere imza attı.

Ekip çalışmasına çok önem verdi ve halen Jinemed çatısı altında farklı dallarda uzmanlaşmış jinekoloji doktorlarıyla çalışmaya devam ediyor.

‘Kanıta dayalı tıp’ felsefesini çalışmalarında öncelikli amaç edinen Çamlıbel bilimselliği her zaman en ön planda tutuyor.

Cevapladığı Sorular

12
Reklam